24 март 2005 г.
ПРОЛЕТЕН ФУТБОЛЕН ПРЕГЛЕД

КУПА НА БЪЛГАРИЯ
      Преди броени дни се играха четвъртфиналите от футболния турнир за Купата на България. Имаше не само изненади, но и дълбоко разочарование и недоволства от страна на отстранени футболисти, треньори и управници на отборите.
      В пловдивското дерби елитните ни южни "локомотиви", едва победиха играещите сега в по-долна дивизия свои стари съперници от "Ботев" със "сребърен гол" в продълженията - 2:1.
      "Марек" пък загуби след изпълнение на дузпи от втородивизионния "Пирин 1922" с 2:4.
      В Пазарджик водачите в тазгодишното класиране ЦСКА се добраха трудно до победата срещу третодивизионния "Хебър" с 1:0.
      И само "Левски", на стадион "Георги Аспарухов" в столицата надви сигурно и категорично Нафтекс - 3:0.
      На полуфиналите ще играят "Пирин 1922", "Локомотив" Пд. и столичните ЦСКА и "Левски". Те очакват жребия на 7 април, който ще определи двойките. Първите мачове при размененото гостуване ще бъдат на 13, а реваншите - на 27 април. Финалът е в един мач - на 15 май в София и важи правилото за "сребърен гол".

ЕВРОПЕЙСКИТЕ КЛУБНИ ТУРНИРИ
      КУПА НА ШАМПИОНИТЕ

Завършиха осминафиналите на Европейската лига на шампионите. Някои от мачовете бяха достойни за финал. Сред тях са Челси - Барселона, Милан - Манчестър Юнайтед, Ювентус - Реал, Байерн - Арсенал... Жалко, че няма да видим в следващите мачове Барселона, Арсенал, Реал, Манчестър Юнайтед!
      Но животът, както и мачовете в най-силната лига в света, продължават!
      Четвъртфиналите ще се играят при разменено гостуване на 5 и 6 април, а реваншите - на 12 и 13 април. Ще се срещнат:
      ЛИВЪРПУЛ - ЮВЕНТУС
      ЛИОН - ПСВ
      МИЛАН - ИНТЕР
      ЧЕЛСИ - БАЙЕРН
      Полуфиналите са на 26 и 27 април, реваншът - на 3 и 4 май.
      Финалът е само в един мач - на 25 май
.

КУПА НА УЕФА
      В средата на март се играха осминафиналите.
      Четвъртфиналите са на 7 и 14 април. Полуфиналите - на 28 април и 5 май. Финалът е в един мач, който ще се играе на 18 май.
      До четвъртфиналите стигнаха:
      Нюкасъл /който в осминафинал победи Олимпиакос/, Алкмар /Шахтьор/, ЦСКА - Москва /Партизан/, Аустрия /Сарагоса/, Спортинг /Мидълсбро/, Парма /Севиля/, Оксер /Лил/, Виляреал или Стяуа.